Sandaloz Sakızı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Sandaloz Sakızı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sandaloz Sakızı, diyet ekstrelerinde bulunan zayıflamaya yardımcı, metabolizmayı hızlandıran, bağırsakları çalıştırıp yağları çözen bir maddedir. Sandaloz sakızı Kuzey Afrika'da yetiştirilen ağaç boyu 6-7 metreye kadar uzayan bir ağaç olduğu bilinen bir tür ağaç reçinesidir aktarlarda kolaylıkla bulunmaktadır. Sandaloz sakızı ağacı Türkiye'de yetiştirilememektedir.

Sandaloz sakızının çok eski yıllardan bu günümüze kadar zayıflama amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Sandaloz sakızı diyet zayıflamaya yardımcı birçok ilaçların içinde bulunmaktadır. Sandaloz sakızının yağ depo hücrelerini parçaladığı düşünülmektedir.

Asakızı açık sarı beyaza çalar renktedir. Sandaloz sakızı irili ufaklı parçacıklar halinde üzerinde toz tabakası olan kolaylıkla kırılıp ufalanan bir yapıya sahiptir. Sandaloz sakızı serin yerde katı olur fakat sıcak ortama konduğu zaman yumuşayıp eridiğini görebiliriz.

Türkiye'de ve Dünya ülkelerinde ciddi şekilde şişmanlık ve obezite hastası bulunmaktadır. Uzmanlar bu soruna çare bulmak amacıyla devamlı araştırmalar yapmaktalar. Birçok zayıflama ilaçlarına sandaloz sakızı katarak metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeyi kolaylaştırmayı amaçlıyorlar. Sağlıklı bir beslenmenin yanında sandaloz sakızının ilaçlarını veya sadece kendisini öğütüp toz haline getirip suyla yutmak zayıflamaya ciddi şekilde faydası vardır.

Sandaloz sakızının faydaları: Sandaloz sakızının siyatik, romatizma ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.
  • Yağları çözer, bağırsakları çalıştırır.
  • Tokluk hissi verir, metabolizmayı çalıştırır.
  • Kolesterolü düşürür, tansiyonu dengeler.
  • Nefes darlığı, dalak ve mide ağrılarına karşı etkileyici bir üründür.
  • Bal ile karıştırılıp içilen sandaloz sakızı adet sancılarına, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Diş ağrılarına ve diş eti hastalıklarına çok faydası vardır.
  • Sandaloz sakızının kalp çarpıntısına iyi geldiği bilinir, kronik ishal tedavisinde kullanılır.
  • Sandaloz sakızının kaslar üzerinde etkisi çoktur. Gevşemiş kasları güçlendirir ve fıtık oluşmasını engeller.
  • Sandaloz sakızı cilt çatlaklarına faydası vardır. Bir kaşık saf zeytinyağına bir miktar dövülmüş sandaloz sakızı katıp krem haline getirip çatlak yerlere sürülür.
Sandaloz sakızı zayıflatırmı: Sandaloz sakızının en çok bilinen yönü zayıflamaya yardımcı olduğudur. Zayıflatan yönüyle bir mucize gibi imdada yetişmektedir. Sandaloz sakızı kilo vermemizi sağlayan kısa bir sürede zayıflamayı gerçekleştiren bir üründür. Sandaloz sakızının kolesterolü düşürme etkisiyle zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca sandaloz sakızının zayıflamayla bağlantısı yağları çözme özelliğidir.

Sandaloz sakızının iştahı kestiği tokluk hissi verdiği ve bağırsakları çalıştırıp zayıflatma özelliğine sahiptir. Sandaloz sakızının kullanışı: Zayıflamak amaçlı kullananlar için kullanım şekli. Fındık kadar bir sandaloz sakızını havanda ezip un haline getiriyoruz. Her sabah aç karnına bu toz sakızı yutup arkasında bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesini katarak içiyoruz. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Ayrıca bitkisel zayıflama ilaçlarının içerisinde MSR sandaloz sakızı karışımı çaylarda bulunmaktadır. MSR sandaloz sakızı karışımı tamamen bitkisel ürünlerin karışımıyla yapılmıştır. MSR sandaloz sakızının içerisinde bulunan bitkiler sandaloz sakızının etkisiyle birleşip vücuttaki oturmuş yağları parlayarak vücuttan atılmasını sağlar.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sakız Koyunu Türleri ve Özellikleri

Sakız Koyunu Türleri ve Özellikleri

Sakız Ağacı Türleri ve Özellikleri

Sakız Ağacı Türleri ve Özellikleri

Sakız Kabağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sakız Kabağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Sakız Kaç Kalori?dir?

Sakız Kaç Kalori?dir?